piątek, 1 lipca 2016

22. Kurs na ścinkowe kwiaty i kartka

Zapraszam Was dziś na mini kurs na kwiaty, w którym pokazuję jak bardzo łatwo zrobić fajne ozdoby, kiedy do dyspozycji mamy na prawdę maleńkie skrawki papieru.

Ja moje kwiatki wykorzystałam w takiej kartce:

A teraz już po kolei pokażę Wam jak łatwo zrobić takie kwiatuszki.

kurs na kwiaty


Na początek przygotowałam wszystkie materiały, które uważałam, że będą mi potrzebne. Są tu oczywiście:
  • skrawki papierów w odpowiednich kolorach (wykorzystałam ścinki z papierów ScrapAndMe z najnowszej kolekcji SweetDream2),

  • podkładka do wytłaczania (u mnie jest to odwrócona "do góry nogami" podkładka pod mysz)

  • dłutka do wytłaczania

  • nożyczki

  • woda:


Na początek, trochę nie po kolei ;) zajęłam się wycięciem listków z papierów w odcieniu zielonym (jest to miętowy arkusz z kolekcji Romantic Letter). Moje listki są zupełnie nieregularne, każdy w innym kształcie, wycinałam je ręcznie bez rysowania:


Następnie, z papierów, z których chciałam zrobić kwiaty wycięłam koła - dla każdego kwiatu potrzebujemy koła w trzech różnych średnicach. Jak widać na zdjęciu poniżej również te koła nie muszą być idealnie równe i regularne, moje są nawet bardzo kanciaste ;)


Kolejny krok to "popsucie" trochę brzegów kółek, czyli ich poszarpanie przy pomocy nożyczek. Poszarpane już brzegi tuszuję odpowiednim kolorem tuszu:


Następnie składam każde koło trzy razy i spryskuję delikatnie wodą. Po spryskaniu jeszcze trochę wyginam i zgniatam, następnie koło rozprostowuję i zostawiam do wyschnięcia.


Kiedy kółeczka są już suche ostatecznie formuję ich kształt i sklejam pionowo od największego do najmniejszego.


Gotowe kwiaty możemy udekorować w środku, lub zostawić puste i ozdobić już w trakcie tworzenia pracy z ich użyciem, jak ja to zrobiłam przy tworzeniu mojej kartki.

Do ozdobienia takiego środka możecie użyć farbek, splasha, brokatu, mikrokuleczek, guzika, ćwieka, praktycznie wszystkiego, co Wam podpowie wyobraźnia :) możliwości jest nieskończona ilość :)


Ciekawa jestem, czy Wy przygotowujecie samodzielnie takie proste ozdoby do Waszych prac? Wykorzystujecie w jakiś sposób te nawet najmniejsze skrawki, które teoretycznie nadają się już tylko do kosza? Jeśli tak, koniecznie podrzućcie link do takich rozwiązań tutaj w komentarzu :)
Ten kurs znajdziecie też na stronie bloga Scrap Ścinki, tam też możecie dzielić się swoimi linkami :)

A ja moją kartkę zgłaszam na listkowe wyzwanie na blogu kartkowe ABC :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze!! :) Zawsze dodają skrzydeł :)