środa, 6 kwietnia 2016

14. A u mnie wiosenne klimaty :)

Pewnie już o tym pisałam, ale napiszę jeszcze raz ;) Ja po prostu uwielbiam czas, kiedy budzi się wiosna :) Kiedy kończą się już zimne dni, kiedy można schować zimowe kurtki, czapki i szaliki głęboko do szafy i zapomnieć o nich na długie miesiące. Cieszę się z tego jak dziecko :)

Ta moja radość w tym roku przejawia się również w mojej twórczości. Ze zdziwieniem zauważyłam, że moje prace ostatnio są mocno ukwiecone i jakieś takie bardziej kolorowe i jasne ;) W wielu moich pracach przemycam te moje ukochane wiosenne klimaty ;)
Takie też są dwie prace, które chciałabym tu dziś pokazać.

Pierwsza z nich to mediowa bobinka ozdobiona przy pomocy najnowszych kolekcji 13arts.
Na essowym blogu możecie przeczytać więcej na temat materiałów i procesu powstawania tej ozdoby. Zapraszam Was tam serdecznie :)

Druga praca to ukwiecona ramka z wiosennym pozytywnym napisem:
Przygotowałam ją jako inspirację dla bloga scrap-ścinki. Wiem, wiem :) Ścinki są tu mało widoczne, ale uwierzcie mi - są i pełnią bardzo ważną rolę.

Ramkę przygotowałam na panelu malarskim, który pomediowałam i nakleiłam ścinki kwiecistych papierów, które również pomediowałam. Starałam się naklejać ścinki tak, aby stworzyły pod arkuszem z napisem ciekawą fakturę. Po wysuszeniu mediów, które na nie nałożyłam powywijałam ścinki aby nadały pracy lekkości. Myślę, że na zbliżeniach będzie dobrze widać jak te ścinki są tu wykorzystane:

Ważną rolę grają też oczywiście kwiatuszki (wykorzystałam białe i kremowe kwiatki, które zabarwiłam przy pomocy kolorowych mgiełek - tych samych, którymi kolorowałam tło).

Ostateczne wykończenie to samoprzylepne kryształki "gdzieniegdzie" oraz tuszowanie brzegów - całej pracy oraz arkusza z napisem.


:* A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze!! :) Zawsze dodają skrzydeł :)