środa, 30 marca 2016

13. Wiosennie ozdobiony domek z tektury

Przeglądając swoje tekturkowe zasoby, zatrzymałam oko na zimowym domku 3D od Essów. Jakiś czas temu Lidia pokazywała te domki na essowym blogu w wersji "niby" właściwej, bo właśnie ozdobione na zimowo. Możecie je zobaczyć tutaj.

Ja pomyślałam, że spróbuję temu domkowi nadać charakter wiosenny. Pogoda za oknami sprzyja już bardzo mocno myśleniu o tej porze roku, więc czemu nie wprowadzić trochę wiosennych akcentów też do naszych wnętrz? :)

Jak pomyślałam, tak też zrobiłam.Wybrałam najnowsze papiery w wiosennych kolorach i okleiłam kolejne elementy domku. Następnie całość skleiłam klejem Magic. Moim zdaniem jest idealny do tego typu zadań.

W kolejnym etapie prac w ruch poszły farbki. Białą farbką pomalowałam obudowę drzwi oraz okienko. Gdzieniegdzie także pobieliłam domek - trochę maźnięć na dachu i na ściankach, żeby go jeszcze rozświetlić.Biała farba oczywiście konieczna była do przygotowania płotku - te elementy pomalowałam dwukrotnie, żeby uzyskać idealną biel. Płotek przykleiłam do bazy.

Teraz wzięłam się za kolor zielony. Pomalowałam leciutko brzegi dachu, ścian i trawę przy płotku. Najważniejszy element to choinki - specjalnie użyłam żywej, wiosennej zieleni, którą nanosiłam tapując choinki gąbeczką, dzięki temu drzewka są niejednolicie kolorowe i ładnie imitują te naturalne.Na koniec przyszedł czas na ostateczne dopieszczenie domku ;) Dach ozdobiłam pasującymi kolorystycznie kryształkami samoprzylepnymi. Pamiętajcie, aby każdy taki kryształek podkleić dodatkowo przy pomocy kleju - zawierzenie kropkom kleju dołączonym do kryształków może okazać się zgubne i sprawić, że po kilku dniach nasza praca będzie o kilka z nich uboższa.

Na koniec dodałam kompozycje kwiatowe na dachu i w ogródku przydomkowym :)

Jak Wam się podoba tak wiosennie ozdobiony domek z tektury? Ciekawa jestem co myślicie o takich ozdobach? Lubicie takie mieć wokół siebie? A może też samodzielnie je przygotowujecie? Jeśli tak, pochwalcie się swoimi pracami w komentarzach!!

Pozdrawiam Was wiosennie :) A.

Domek zgłaszam na wiosenne wyzwanie w Hello Scrap.

hello scrap

P.S. Już w środę leci do Was kolejny Newsletter, a w nim poradnik, jak samodzielnie przygotować własne digi stemple, oraz oczywiście prezent do wydrukowania ode mnie :). Jeśli jeszcze nie zapisaliście się na listę - zróbcie to niezwłocznie tutaj!! :)

P.S. II. Jeśli interesują Was materiały, z których wykonałam ten domek - ich listę znajdziecie na essowym blogu.

1 komentarz:

  1. super! dziękuje wielkie za udział w wyzwaniu Hello Scrap :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze!! :) Zawsze dodają skrzydeł :)